Dış hat uçuşlar için tarifeli uçuştan iki (2) saat , İç hat uçuşlarda bir buçuk (1,5) saat önce havalimanı’nda olmanız tavsiye edilmektedir.

  Biniş kartı, en geç iç hat uçuşlar için uçağın tarifeli kalkış saatinden 30 dk. (THY uçuşları için 45 dk) önce, dış hat uçuşlar için uçağın tarifeli kalkış saatinden 45 dk. önce alınmış olmalıdır. Havayolları uçağın saatinde havalanabilmesi için check-in kontuarlarını iç hat uçuşlarında sefer saatinden 30 dk (THY’de bu uygulama 45 dk.dır), dış hat uçuşlarında ise 45. dk önce kapatmakta ve yolcu kabulu yapmamaktadır.

  IATA kurallarına göre; yolcularımız, seyahatlerine başlamadan önce, gidecekleri ülke için gerekli olan pasaport ve vize ile ilgili bilgi alımından ve bunların temininden, tamamen kendileri sorumludur.

  Uçuşlarda, kontuarda ve uçağa biniş öncesi boarding kapılarında, pasaport-vize kontrolü yapılmaktadır. Bu kontrollerin amacı; sahte, yetersiz ve geçersiz belge ile seyahat eden yolcuların uçuşlarına mani olmaktır.

  İç hat uçuşlarında yapılan kimlik kontrolü için yolcularımız yanlarında nüfus cüzdanı, ehliyet ve/veya pasaportlarını bulundurmak mecburiyetindedirler.

   

  Link:

  http://www.sabihagokcen.aero/yolcu-ve-ziyaretciler/ucustan-once/check-in